KONST / Litografier / Färglitografi 14145143
nr 1414 5143
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Färglitografi, "Äppelskopa". Signerad, numrerad 115/125, daterad -77. Bildmått: 19x32 cm, yttermått inklusive ram: 36x48 cm. Avbildad i Per Bjurströms bok, sid 117, bok medföljer
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 20:25:47
1.500 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.400 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
Philip von Schantz
Läs mer om Philip von Schantz